Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej

KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

6.11.2018 r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie odbył się Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej „Wszystko co nasze, Polsce oddamy”. Było to kolejne wydarzenie zorganizowane przez naszą szkołę, które miało na celu uczczenie 100 -lecia niepodległości Polski.

Do konkursu zgłosiło się 13 szkół z powiatu otwockiego. Młodzi wykonawcy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Wysłuchaliśmy solistów, duety i zespoły, łącznie 72 wykonawców zaprezentowało się w 30 utworach. Wspólnie przeżywaliśmy historię Polski, opisaną w pieśniach i piosenkach patriotycznych, lżejszych i popularnych, których zadaniem jest malowanie dawnego obyczaju, folkloru i historii. Inne piosenki, miały charakter dokumentu epoki, były obrazkiem rodzajowym czy wzruszającym świadectwem czasu.

W jury konkursu zasiedli: przewodniczący Ryszard Nowaczewski - uznany animator kultury, organizator i autor scenariuszy i koncertów, Ewa Gapon - wokalistka z międzynarodowym doświadczeniem, autorka piosenek, zaangażowana w życie Józefowa, Krystyna Olesińska - rzecznik prasowy burmistrza Józefowa, autorka scenariuszy koncertów, konferansjer, wokalistka oraz Michał Roman - doświadczony nauczyciel muzyki, opiekun laureatów konkursów muzycznych.

Jury przyznało 1, 2 i  3 miejsca. (Wyniki dostępne na stronie miasta Józefów).

Solistki z naszej szkoły wyśpiewały następujące miejsca:

• W kategorii „Oddziały przedszkolne”:

3. miejsce - Wiktoria Szepeluk , oddział przedszkolny 0b, piosenka  „Przybyli ułani”.

• W kategorii klasy I- III:

3. miejsce - Helena Bartczak, klasa 3a, utwór „Idę walczyć mamo”.

• W kategorii klasy IV –VI:

1. miejsce - Amelia Kaczmarczyk, klasa 6a, piosenka „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”

Dodatkowo Amelia Kaczmarczyk otrzymała nagrodę specjalną od przewodniczącego jury w postaci zaproszenia do występu podczas koncertu w katedrze św. Floriana w Warszawie „Strażacy dla Niepodległej”.

Konkurs swoją obecnością zaszczycili goście: zastępca burmistrza Marek Banaszek, Zbigniew Sierpiński właściciel salonu mody Birex – jeden z fundatorów nagród, a także bardzo liczna lokalna publiczność, która gorąco oklaskiwała wszystkich wykonawców i wspólnie z nimi śpiewała patriotyczne pieśni.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a nagrodzeni - statuetki ufundowane przez Firmę BIREX oraz nagrody.

Nagrody ufundowali:

• SP 1   w Józefowie

podkoszulki, pluszaki, książki dla laureatów, książeczki dla najmłodszych,  książeczki do kolorowania o tematyce patriotycznej

• Muzeum II Korpusu w Józefowie

bidony

• Urząd Miasta Józefów

książki dla laureatów, upominki dla wszystkich uczestników (torby, karteczki, długopisy, kubki)

• MOK w Józefowie

albumy  o Józefowie

• Starostwo Powiatowe Otwock

upominki dla wszystkich uczestników (torby, plecaczki, krokomierze, długopisy, gry, smycze, foldery)

• Salon Mody BIREX w Józefowie

statuetki (za I, II i III miejsca) dla laureatów konkursu, karty upominkowe do KMPiK-u

• Sala Zabaw Fikołki (zlokalizowana w Ferio Wawer)

wejściówki do sali zabaw i na ściankę wspinaczkową

• Sala Zabaw Olele

- wejściówki

• Pizza z Radości

- vouchery na mega pizze

• Iwona i Leszek Karbowscy

- podkoszulki termiczne

• Hurtownia JB

-  słodycze

• F.H.U. ART.-BO s.c. – hurtownia i detaliczna sprzedaż artykułów biurowych i szkolnych                                                                                            materiały i przybory plastyczne

• Wydawnictwo Literackie – Wszystkie strony literatury ( z Krakowa)

książki „Oleś i Pani Róża” z autografem autorki Anny Janko

• KOMNET. net

myszki do komputera i pendrivy

Poczęstunek ufundowali:

1. Piekarnia „Grzybki” Artur Gągała (Józefów)
    2. Cukiernia Babcia Hela (Józefów)
    3. Piekarnia Oskroba (Otwock)
    4. Sklep spożywczy Duduś (Józefów)

Serdecznie dziękujemy pani Danucie Wojciechowskiej - dyrektor MOK-u za udostępnienie sali widowiskowej i wsparcie w organizację wydarzenia.

Wszystkim sponsorom  dziękujemy, w Ich sercach  gra  muzyka, lubią wspierać uzdolnionych młodych ludzi, dlatego też dołączyli do grona osób wspierających nasz konkurs.

Wszystkim laureatom i uczestnikom jeszcze raz gratulujemy.

Elżbieta Strumidło