Lata 2013-2015

Priorytet II

Aktywne przerwy

W okresie wiosenno – letnim nasi uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli  mogą aktywnie spędzać przerwy  na boisku szkolnym.

Imprezy sportowe

Propagując zdrowy styl życia w naszej szkole organizowane są różne imprezy o charakterze sportowym. Jedną z nich są   Halowe Igrzyska Sportowe z udziałem znanych olimpijczyków m.in. Dariusza Goździaka- mistrza olimpijskiego w pięcioboju nowoczesnym z Barcelony, Urszuli Kielan- srebrnej medalistki w skoku wzwyż  Igrzysk Olimpijskich w Moskwie, Jacka Wszoły – mistrza olimpijskiego w skoku wzwyż oraz Andrzeja Puławskiego trenera bloku skoków Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. (skok wzwyż, tor przeszkód, układ gimnastyczny, szachy). Kolejną jest „Sprint Józefów”  - impreza o zasięgu powiatowym organizowana pod patronatem M. Woronina (bieg na 60m z udziałem uczniów szkół podstawowych z powiatu).

Dla młodszych uczniów co roku organizujemy Spartakiadę Dziecięcą.

Nasi uczniowie to urodzeni sportowcy. Uczestniczyli w zawodach sportowych, meczach, turniejach na terenie kraju, województwa powiatu i gminy odnosząc sukcesy sportowe w wielu konkurencjach m.in. :

Sukcesy sportowe

• I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Starosty Powiatu Tomaszewskiego w Tomaszowie Lubelskim (rok szkolny 2012/2013),
    • I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Rudy Śląskiej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin w Rudzie Śląskiej (rok szkolny 2012/2013),
    • I miejsce w Mistrzostwach Mazowsza Kadetów, Młodzików i Juniorów Młodszych w karate kyokushin w Różanie w kat. kata II miejsce w kat. walk reżyserowanych (rok szkolny 2012/2013),
    • II miejsce chłopców starszych w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Majówce „Jędruś” o Puchar Starosty Otwockiego (rok szkolny 2012/2013),
    • II miejsce w GRAND PRIX Warszawskiego Mazowieckiego Okręgowego Związku Pływackiego - 50 m stylem grzbietowym (rok szkolny 2013/2014)
    • I miejsce w Puławskich Czwartkach Pływackich stylem grzbietowym na 25 m (rok szkolny 2013/2014),
    • II miejsce w VII Ogólnopolskim Turnieju Judo o Puchar Wójta Gminy Sochaczew (rok szkolny 2013/2014),
    • III miejsce w zawodach Judo „Kuźnia Młodych Talentów” (rok szkolny 2013/2014)
    • I miejsce zespołowo w kat. Disco Dance mini formacja Open Class w Krajowych Mistrzostwach International Dance Organization Disco Dance, Disco Freestyle I Street Dance Show w Szczecinie (rok szkolny 2013/2014),
    • I miejsce modern Modern Formacje 12-15 lat w Krajowych Mistrzostwach w Siedlcach Modern, Ballet Pointe, Top Dance (rok szkolny 2013/2014),
    • I miejsce Jazz Dance Duety 12 – 15 w Krajowych Mistrzostwach International Dance Organizatiorn Jazz Dance, Show Dance (rok szkolny 2013/2014),
    • III miejsce (dziewczęta) w Mistrzostwach Powiatu Otwockiego w Mini Siatkówce szkół podstawowych (rok szkolny 2013/2014),
    • III miejsce w szachach w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych, Ponadgimnazjalnych (rok szkolny 2013/2014),
    • I miejsce klas IV chłopców w Mistrzostwach Powiatu Otwockiego w Trójboju Lekkoatletycznym szkół podstawowych (rok szkolny 2013/2014) itp.

Zajęcia pozalekcyjne

Nasi uczniowie mają możliwość udziału w zajęciach pozalekcyjnych rozwijających sprawność ruchową  i prawidłową postawę ciała. Wykwalifikowana kadra prowadzi następujące zajęcia:

▪  gimnastyka korekcyjna

▪ piłka nożna

▪ piłka siatkowa

▪ gimnastyka z elementami akrobatyki

▪ koszykówka

▪ lekka atletyka

▪ gry i zabawy ruchowe

Pikniki sportowe i festyny rodzinne

W naszej szkole rokrocznie organizowanie  są szkolne, świetlicowe oraz klasowe pikniki rekreacyjno -  sportowych mające na celu integrację rodziców z dziećmi poprzez sport.

Wycieczki turystyczno-krajoznawcze

Wycieczki turystyczno-krajoznawcze dają szansę poprawy kondycji, kształtują nawyki aktywnego wypoczynku i regenerują siły. Wskazują na różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu a także pozytywnie wpływają na relacje koleżeńskie.