Galeria świetlicy

NASZA WIGILIA

20. 12. 2017r. grupa uczniów z klasy II a i III a przygotowała dla swoich kolegów i koleżanek  świąteczną niespodziankę. Dzieci  siedząc wokół pięknie udekorowanego stołu, zaprezentowały nastrojowe wiersze, które przypomniały nam tradycje świąt Bożego Narodzenia. Wspólnie zaśpiewaliśmy znane i lubiane kolędy i życzyliśmy sobie ,,Wesołych Świąt”…….

ODWIEDZINY W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

15.12.2017r. zostaliśmy zaproszeni do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pani Mariola Ładna przygotowała bardzo ciekawe zajęcia,  które przybliżyły dzieciom  tradycje świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wykonały też piękne, kolorowe i błyszczące  kartki świąteczne.

"GWIAZDOWANIE I DAWANIE"

10 grudnia 2017r.- tym razem pogoda nie spłatała żadnego figla.

Nadszedł grudzień i po raz kolejny odbył się w Józefowie kiermasz charytatywny  „Gwiazdobranie i Dawanie”.  Działo się jak zwykle: dużo, głośno i kolorowo. Przez aulę SP 3 przewijały się tłumnie gromadki gości...                             Stoisko SP1 kusiło wchodzących wieloma możliwościami. Na stołach pyszniły się: pięknie dekorowane pierniczki, kolorowe stroiki, bombki, anioły, świeczniki, obrazki, mydełka, świece. Ponieważ odwiedzających było wielu udało nam się zebrać rekordową kwotę 1773.5 zł. którą przekazaliśmy do dyspozycji  organizatorów imprezy,  czyli  na potrzeby chorych dzieci z Józefowa.

koordynatorka  działań z ramienia SP 1 – Danuta Dobrońska

ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁOŚĆ

10 listopada 2017r.  wybraliśmy się na spacer do centrum naszego miasta, aby odwiedzić Pomnik Łączniczek AK. Zapaliliśmy znicze i zadumie  przypominaliśmy dawnych bohaterów, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny………

OTWARCI NA WIELOKULTUROWOŚĆ

Podczas IV Festiwalu Nauki uczennice z klas: I b, II a, III a, III b, III c, III d, III e zaprezentowały  ukraiński taniec ludowy „ Hopak” oraz czeska zabawę muzyczną ,,Slonce za horu…”.