Promocja czytelnictwa

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ MONIKĄ OWORUSZKO - kwiecień 2018 r.

Autorka z humorem przedstawiła naszym trzecioklasistom swoją serię kryminałów dietetycznych "Walenty i spółka". Przybliżyła fabułę pierwszej części, a dzieci śledziły losy głównych bohaterów: Walentego Węglowodana, Tęgomira Tłuszcza, Wery Wody oraz Balbiny
    i Błażeja Białko. Jednocześnie przypomniały sobie zasady zdrowego odżywiania
    i rozwiązywały zagadki detektywistyczne. Bawiły się świetnie, poznając wpadające w ucho hasła (np. „Kto je frytki, ten jest brzydki”, „Kto słodzone napoje wciąż pije, temu brzuch rośnie
    i ząb gnije”).

Autorka zachęcała dzieci do sięgnięcia po pozostałe tomy, których jest obecnie sześć (siódmy – w przygotowaniu: www.walentyispolka.pl).

Na zakończenie uczniowie zadawali pytania, mogli także zakupić książki i otrzymać autograf. Jeśli ktoś nie miał ze sobą pieniędzy, dostawał zakładkę z podpisem Autorki.

Agnieszka Laskowska

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM KRZYSZTOFEM PETKIEM - marzec 2018 r.

Uczniowie klas czwartych spotkali się z autorem książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pan Krzysztof jest także dziennikarzem, detektywem, organizatorem wypraw, indtruktorem survivalu, adeptem kung-fu, podróżnikiem. W barwny sposób opowiadał o swojej pracy, podróżach i przygodach po egzotycznych zakątkach Ziemi oraz po Polsce. Spotkanie uatrakcyjniały slajdy i wiele anegdot. Pan Krzysztof przedstawił także książkę "Spokojne wakacje", którą napisał 25 lat temu, a teraz, po kosmetycznych poprawkach, ukazało się jej nowe wydanie.

Chętni uczniowie mogli po spotkaniu kupić książkę i otrzymać autograf Autora.

Agnieszka Laskowska

WYPOŻYCZ SOBIE PREZENT NA ŚWIĘTA - grudzień 2017 r.

Ze specjalnie ozkanowanego pudła można było wylosować książkę - osobisty, wypożyczony na Święta prezent (który oczywiście trzeba było później zwrócić).

Uczniowie, który na adres biblioteki wysłali maila z krótkim opisem wylosowanej książki (autor, tytuł, czy polecasz ją innym i dlaczego), otrzymali cząstkową ocenę bardzo dobrą z zachowania.

Agnieszka Laskowska

WIELKIE CZYTANIE NA DYWANIE - listopad 2017 r.

Na podłodze w bibliotece szkolnej zostały wyłożone nowości, zakupione z dotacji z Narodowego programu Rozwoju Czytelnictwa. Można było w nich przebierać, przeglądać, czytać na poduszkach i oczywiście wypożyczać.

Po zakończeniu akcji nowe książki zostały umieszczone na specjalnie oznakowanych półkach na regale przy wejściu do biblioteki.

Agnieszka Laskowska

SPOTKANE DLA KLAS TRZECICH W KSIĘGARNI "ZACZYTANIE" W MICHALINIE - październik 2017 r.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki Panie Księgarki czytały dzieicom książkę  „Kropka” Petera Reynoldsa. Były też rozmowy o talentach, tor przeszkód i wykonanie grupowej pracy plastycznej. Uczniowie otrzymali również bony zniżkowe na zakupy w księgarni „Zaczytanie”.