MENU

MENU

  • VIII HALOWE IGRZYSKA SPORTOWE

   2 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Józefowie już po raz ósmy odbyły się ,, Halowe Igrzyska Sportowe”. Współorganizatorem zawodów był UKS 1, którego prezesem jest Artur Gągała. Z inicjatywy prezesa oraz Radnego Miasta Józefowa  - Pawła Kołodzieja -wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział oraz drobne upominki.  W zawodach wzięło udział ponad 140 dzieci z ościennych szkół  i przedszkoli. Uczestnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach sportowych: gimnastyce oraz tenisie stołowym. Zawodniczki w gimnastyce wykonywały po trzy wybrane przez siebie elementy o różnym stopniu trudności spośród dwudziestu do wyboru. Gimnastyczki oceniane były przez profesjonalnych sędziów Aleksandrę Aderek i Annę Garbowską - byłe zawodniczki, wielokrotne uczestniczki Mistrzostw Polski w gimnastyce sportowej i akrobatyce. Młodzi sportowcy rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych.

    W tenisie stołowym, po opieką sędziego, nauczyciela wychowania fizycznego, Adama Olszewskiego, chłopcy o zwycięstwo walczyli w systemie pucharowym.

   Koordynatorką  tych Igrzysk była wielokrotna Mistrzyni Polski oraz uczestniczka Mistrzostw Europy w Akrobatyce Sportowej Izabela Latuszek-Ratyńska.

   Konferansjerkę prowadził, jak co roku, wielki pasjonat i propagator lekkiej atletyki Marian Podrażko.

   W organizację przedsięwzięcia była zaangażowana również nauczycielka wychowania fizycznego - Hanna Wtykło oraz dyrekcja szkoły.

   Urząd Miasta reprezentowała Radna Miasta Józefowa – Małgorzata Winiarczyk (w tym dniu również w roli pielęgniarki).

   Te zawody dały początek realizacji w naszej szkole celu – krzewienie idei olimpijskich wśród najmłodszych. Planowane przedsięwzięcia w tym zakresie to: zawody w skoku wzwyż oraz Sprint Józefów 2018.

   Wyniki

   Rocznik 2013-2012 przedszkolaki

   1. Kamila Surynt

   2. Liliana Jodko

   3. Julia Sabak

   Rocznik 2011

   1.Rozalia Bartczak - SP nr 1 Józefów

   2.Nikola Kuczmarska -  SP nr 2

   3.Antonina Rękawek - SP nr 2

   Rocznik 2010

   1.Pola Sawka -  SP nr 3 Józefów

      

  • PRAWA DZIECKA

    

    

    

    

    

    

    

   20 listopada br. po raz czwarty w Polsce obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie to 7 listopada 2014 r., na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby wyraźnie zaznaczyć, iż prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka. Szkoła Podstawowa nr 1 im Olofa Palmego w Józefowie aktywnie włączyła się w obchody tego ważnego dla wszystkich dnia. Z tej okazji w tygodniu poprzedzającym dzień 20 listopada na godzinach wychowawczych w klasach IV, V i VI odbyły się zajęcia na temat praw dziecka. Tematyka dotycząca wagi znajomości i przestrzegania praw dziecka poruszana
   była także podczas godzin edukacji społecznej przez wychowawców klas I, II i III oraz oddziałów przedszkolnych. Uczniowie przygotowywali na lekcjach plastyki, techniki i zajęciach edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej plakaty ilustrujące wybrane prawa dziecka. Pięknie wykonane prace zostały zaprezentowane w dniu 20 listopada podczas wystawy ogólnoszkolnej.
   Specjaliści szkolni przygotowali gazetkę ścienną, poprzez którą przypomnieli najważniejsze prawa dzieci. W dniu 20 listopada podczas lekcji języka polskiego w klasach starszych i edukacji polonistycznej w klasach młodszych odbyły się zajęcia przybliżające postać Janusza Korczaka. Podczas zajęć komputerowych uczniowie przygotowywali prezentacje o prawach
   dzieci oraz przybliżające postać J. Korczaka. W czasie długich przerw uczniowie mogli obejrzeć na tablicach multimedialnych krótkie filmiki animowane tematyczne. Poprzez dziennik elektroniczny Librus pedagog rozesłał do dzieci także broszurki
   pt. „Twoje prawa”. W tym szczególnym dniu uczniowie mogli także w bibliotece szkolnej zapoznać się z literaturą o Januszu Korczaku oraz z książkami jego autorstwa. We współpracy z Samorządem Uczniowskim została stworzona tzw. „skrzyneczka korczakowska”, do której uczniowie podczas przerw mogli wrzucać kartki z informacjami, co ich cieszy w szkole
   oraz z jakimi problemami się spotykają. Aktywnie w przebieg obchodów tego święta włączyła się także świetlica szkolna.
   W ciągu całego tygodnia prowadzone były na świetlicy zajęcia przybliżające dzieciom ich prawa. Czytane były książki o tej tematyce i organizowane różne gry i zabawy. Wierzymy, że dzień 20 listopada na stałe wpisze się w kalendarz uroczystości obchodzonych w Szkole Podstawowej Nr 1 w Józefowie.

   Specjaliści szkolni

     

    

    

  • EKONOMIA NA WESOŁO

    

    

    

    

    

    

   „Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego. Nic tak nie ogranicza prawdziwej wiedzy, jak przekonanie, że się wie to, czego się nie wie”. Lew Tołstoj

   27 listopada 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wykładzie „Ekonomia na wesoło”, wygłoszonym przez dr Barbarę Antczak, który odbył się w Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi w Józefowie. Uczestnictwo w tym wydarzeniu było formą nagrody dla wychowanków osiągających wysokie wyniki w nauce oraz wyróżniających się spośród społeczności szkolnej wzorowym zachowaniem. Dzięki uprzejmości Władz Uczelni uczniowie zostali zaznajomieni z podstawowymi mechanizmami rządzącymi rynkiem. Było to naprawdę udane przedsięwzięcie, które będzie odbywało się cyklicznie.

   Małgorzata Kaniewska

   Emilia Nielepko

  • ROZDANIE NAGRÓD

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Gminny Konkurs Plastyczny „Bądź widoczny, bądź bezpieczny” pod patronatem Burmistrza Miasta Józefowa
   28 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom i pozostałym
   uczestnikom konkursu.
   Gościnnie na uroczystość przybyli: podinspektor Anna Dydek, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Otwocku oraz przedstawiciele Straży Miejskiej i Policji w Józefowie. Dekorację stanowiła wystawa prac plastycznych. Dzieła młodych talentów odzwierciedliły imponujący zasób wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i wysoki poziom umiejętności artystycznych.
   Organizatorzy konkursu oraz zaproszeni goście zwrócili uwagę na przestrzeganie przez uczniów zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach, szczególnie w okresie jesienno – zimowym. Podkreślili potrzebę noszenia odblasków, kamizelek i opasek odblaskowych w myśl hasła konkursowego.

   Organizatorzy

      

    

  • SREBRNY WOJTEK

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   W dniach 17-18 listopada 2017 r. reprezentacja województwa mazowieckiego wzięła udział w Halowych Ogólnopolskich Zawodach w Toruniu  w ramach programu Lekkoatletyka Dla Każdego.

   Do reprezentowania barw Mazowsza został powołany uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie Wojtek Szewczyk.

   Wojtek spisał się doskonal. Zdobył srebrny medal w skoku wzwyż rocznik 2006.

   Trener

   Marian Podrażko

  • ŻYWA LEKCJA HISTORII

   23 listopada naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Bractwa Rycerskiego KERIN i poprowadzili 2 lekcje żywej historii. Panowie przenieśli nas w minione czasy przybliżając dawne dzieje. Uczniowie klas IV odbyli podróż do czasów Mieszka I, piątoklasiści i szóstoklasiści przenieśli się w czasy XVI - XVIII wieku, kiedy to panowała w Polsce demokracja szlachecka. W czasie lekcji dzieci wcielały się w przywoływane przez prowadzących postacie, przebierały się w stroje z omawianych epok, oglądały rekwizyty. Padały pytania, uczniowie mogli nie tylko wykazać się swoją wiedzą, ale też ją poszerzyć i uzupełnić.

     

  • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

   Dnia 10 listopada w naszej szkole obchodzone było narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji przygotowane zostały uroczyste apele i widowiska artystyczno-historyczne. Dla klas IV - VI uroczystości przygotowały panie Agnieszka Mierzejewska i Magdalena Jedlińska, a dla klas młodszych p.Jolanta Świerczewska i p. Marzena Ragus. W widowiskach zaprezentowali się uczniowie z klas: VB, IVB, IIIB i IIID oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego. Uczniowie przybliżyli swoim kolegom okoliczności w jakich Rzeczpospolita straciła niepodległość, opowiadali o walce z zaborcami i patriotyzmie naszych przodków. Dzięki sugestywnie zagranym scenom, społeczność szkolna mogła poczuć atmosferę pamiętnego dnia - 11 listopada 1918 roku. Wszystko to zostało okraszone pięknymi pieśniami patriotycznymi zaprezentowanymi przez chór szkolny pod kierunkiem pana Dariusza Świtalskiego, wierszami dedykowanymi poległym za Ojczyznę oraz wzruszającą grą na skrzypcach uczennic z klas IVc i IIIb.
     Inscenizacje zostały przedstawione pensjonariuszom pobliskiego Domu Opieki Józefina, którzy wraz z dziećmi bardzo chętnie śpiewali pieśni patriotyczne.

    

  • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "BĄDŹ WIDOCZNY, BĄDŹ BEZPIECZNY"

   Protokół z posiedzenia Jury

   Gminnego Konkursu Plastycznego „Bądź widoczny, bądź bezpieczny”

   pod Patronatem Burmistrza Miasta Józefowa

   20 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie odbyło się posiedzenie Jury Gminnego Konkursu Plastycznego „Bądź widoczny, bądź bezpieczny”, adresowanego do dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Józefów.

   Oceny prac konkursowych dokonała Komisja Konkursowa w składzie:

   Przewodniczący:

   Beata Ciarska – nauczyciel plastyki, SP 1

   Członkowie:

   Elżbieta Strumidło – wicedyrektor, SP 1

   Małgorzata Kanabus – Zielińska – nauczyciel techniki, SP 1

   Wioletta Aleksiuk – Kloch – nauczyciel – wychowawca świetlicy, SP 1

   Renata Osiak – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, SP 2

   Monika Krzak – nauczyciel, Przedszkole „Szczęśliwych Dzieci”

   Na konkurs wpłynęło 48 prac plastycznych z terenu Józefowa.

   Podczas oceniania prac Jury brało pod uwagę:

   - odzwierciedlenie w pracy celów konkursu (promowane idei bezpiecznego poruszania się po drogach,wspieranie działań edukacyjnych w zakresie wychowania komunikacyjnego);

   - zamieszczenie w pracy elementów odblaskowych;

   - kreatywność, pomysłowość;

   - samodzielność wykonania pracy.

   Po obejrzeniu prac Jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia dla poszczególnych kategorii wiekowych:


   Kategoria I - Przedszkole

   I Miejsce

   Amelia Kużmiak - Przedszkole Publiczne " Dębowe Ludki", opiekun p . Edyta Graca

   II Miejsce

   Wiktoria Szepeluk - Przedszkole Miejskie nr 2, opiekunowie: p. Anna Dużyńska i
   p. Agnieszka Tywonek

   III Miejsce

   Kalina Bednarczyk - Przedszkole Miejskie nr 2, opiekun p. Karolina Trzepałka

   Wyróżnienie

   - Gabriela Rusak - Przedszkole Miejskie nr 2, opiekunowie: p. Anna Dużyńska i
   p. Agnieszka Tywonek

   - Alicja Urbaniak - Przedszkole Miejskie nr 2, opiekun p. Justyna Sękulska


   Kategoria II Oddziały przedszkolne – dzieci sześcioletnie

   I Miejsce

   Rozalia Bartczak - SP1, opiekunowie p. Joanna Klang i p. Urszula Grzegorczyk

   II Miejsce

   Oliwia Oliszewska - Przedszkole „Krasnoludków”, opiekun p. Anna Oliszewska

   III Miejsce

   Aleksandra Zawada - Przedszkole "Krasnoludków , opiekun p. Kinga Zawada

   Wyróżnienie

   Nela Rosłaniec - Przedszkole „Szczęśliwych Dzieci”, opiekun p. Elżbieta Janiak

   Kategoria III Szkoła Podstawowa ( klasy I -III):

   I Miejsce

   Wiktoria Papis - SP 2, opiekun Sylwia Papis

   II Miejsce

   Pola Sawka - SP 3, opiekun p. Urszula Kucharska


   III Miejsce

   Alicja Otocka - SP 2, opiekun p. Katarzyna Otocka

   Wyróżnienie

   Anna Kamińska SP 1, opiekun p. Dorota Wiśniewska

   Kategoria IV Szkoła Podstawowa ( klasy IV - VII):

   I Miejsce

   Antoni Sawka - SP 1, opiekun p. Beata Ciarska

   II Miejsce

   Maciek Żebrowski - SP 3, opiekun p. Anna Janowicz- Żebrowska

   III Miejsce

   Jakub Sławiński - SP 1, opiekun p. Beata Ciarska

   Wyróżnienie

   Ewa Hejnik - SP 1, opiekun p. Beata Ciarska

   Antonina Zięba - SP 2, opiekun, p. Anetta Myszkorowska

   Kategoria V - klasy gimnazjalne II - III:

   I Miejsce

   Adriana Pilarska - SP3, opiekun p. Lidia Sitek

   II Miejsce

   Dominika Łęczycka - SP3, opiekun p. Lidia Sitek

   III Miejsce

   Magdalena Kaźmierczak - SP3, opiekun p. Paweł Kaźmierczak

   Wyróżnienie

   Helena Soboń – SP3, opiekun p. Lidia Sitek

   Dzieci nagrodzone i wyróżnione otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

   Wręczenie nagród odbędzie się 28 listopada 2017 roku o godz. 10.00 w sali gimnastycznej SP nr 1 w Józefowie.

   Komisja Konkursowa składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział w konkursie.

  • IV FESTIWAL NAUKI „OTWARCI NA WIELOKULTUROWOŚĆ”

   W dniach od 3. do 30 października 2017 r. w SP 1 był realizowany projekt „Otwarci na wielokulturowość”. Celem przedsięwzięcia była integracja społeczności szkolnej, otwarcie na wielokulturowość i kształtowanie u uczniów postaw tolerancji i wzajemnego szacunku.

   W pierwszym tygodniu wychowawcy klas przeprowadzili twórcze zajęcia dotyczące wielokulturowości.

   Kolejnym etapem było przygotowanie prezentacji danego kraju: Czech, Ukrainy, Rumunii, Szwecji, Wielkiej Brytanii. Uczestnicy festiwalu przygotowali: plakaty, albumy, przewodniki po krajach, multimedialne prezentacje najciekawszych miejsc turystycznych. Uczniowie brali udział w licznych zabawach i konkursach. Była też okazja, aby zaprezentować „Kuchnie świata, czyli potrawy, które wyróżniają dane państwo”. Również stołówka szkolna przygotowała tygodniowy jadłospis, uwzględniając dania charakterystyczne dla poszczególnych krajów.

   Przygotowana została także szkolna galeria prac plastycznych „Mój kolega z innego kraju”.

   Podczas apelu podsumowującego projekt, czyli ostatniego ogniwa, dzieci i młodzież naszej szkoły miały okazję udać się w słowno - muzyczną podróż do różnych krajów. Podziwiając młodych artystów tańczących walca, tango, cha-chę i jiva, słuchając francuskiej, czeskiej i angielskiej piosenki, oglądając fragmenty rosyjskiego kazaczoka, tańca irlandzkiego, śpiewając polsko - ukraińską piosenkę „Hej sokoły”, mogły poznać kulturę tych krajów.

   Talent językowy ujawnili najmłodsi aktorzy, śpiewając piosenki w języku rumuńskim, recytując po ukraińsku oraz organizując czeskie zabawy.

   Gościnnie wystąpili tancerze ze szkoły tańca „FAST STEP” oraz „ISADORY”.

   Swoją obecnością zaszczycili nas p. Cezary Łukaszewski - przewodniczący Rady Miasta oraz p. Marianna Jakubowska – wiceprzewodnicząca Rady Miasta, przyjaciele naszej szkoły.

   Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych i rodziców, październik był miesiącem podróży po różnych zakątkach świata.

   Jesteśmy pewni, że cel przedsięwzięcia został osiągnięty. Nastąpiła integracja społeczności szkolnej. Staliśmy się bardziej otwarci na wielokulturowość, bardziej tolerancyjni i empatyczni.

   Zapraszamy na fotorelację z tego przedstawienia.

    

  • PAMIĘTAJMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI

   Palą się znicze...

   Przypominają,

   Że ktoś odchodzi,

   Inni zostają.

   Pośród cmentarzy

   Cichych uliczek

   Jak wierna pamięć –

   Palą się znicze...


   Ryszard Przymus „Znicze”

    

   W Dniu Wszystkich Świętych polska tradycja nakazuje odwiedzanie grobów swoich bliskich, złożenie wieńców i kwiatów. Na cmentarzach znajdują się opuszczone groby, miejsca spoczynku tych, o których inni zapomnieli.

   31 października 2017 roku uczniowie klasy VI C wraz z wychowawczynią p. Emilią Nielepko oraz opiekunami Samorządu Uczniowskiego p. Magdaleną Jedlińską i p. Małgorzatą Kaniewską udali się na cmentarz w Józefowie. Dzieci posprzątały mogiłę, złożyły kwiaty i zapaliły symboliczne znicze na grobie Stanisława Biernackiego – ochotnika Wojsk Polskich, uczestnika boju z Bolszewikami, oficera artylerii konnej.

    

  • PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA W SP 1 W JÓZEFOWIE

   Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Uczymy się tej umiejętności już od najmłodszych lat.

   5 października 2017 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas V-VI z harcerzami ze Szczepu ZHP w Józefowie oraz Harcerskiego Klubu Ratowniczego z  Otwocka. Zajęcia obejmowały część teoretyczną 
   i praktyczną.  Podczas zorganizowanego w grupach spotkania uczniowie mogli poczuć się jak mali ratownicy. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie Little Ann. Uczniowie pod czujnym okiem ratowników ZHP mogli samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostali zapoznani ze sprzętem ratującym życie i utrwalili znajomość numerów alarmowych.

   Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.

    

  • OTWARCI NA WIELOKULTUROWOŚĆ

    

  • PROGRAM PROZDROWOTNY

   Szanowni Państwo,
   informujemy, że od roku szkolnego 2017/2018 został wdrożony w naszej szkole nowy Program dla szkół zamiast dotychczas realizowanych programów Owoce i warzywa w szkole oraz Mleko w szkole. W programie mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do klas I-V szkół podstawowych.
   W ramach programu dzieci bezpłatnie otrzymują owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne, a także biorą udział w towarzyszących przedsięwzięciu działaniach edukacyjnych, mających na celu wzbogacenie wiedzy uczniów na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności i rolnictwa oraz przeciwdziałania marnotrawieniu żywności.
   Produkty owocowo-warzywne objęte programem to:
           owoce: jabłka, gruszki, śliwki, truskawki
           warzywa: marchew, rzodkiewka, papryka słodka, kalarepa, pomidorki
           soki: owocowe, warzywne, mieszane
   W każdym z 10 tygodni w I półroczu roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 4 porcje owoców i warzyw. Łączna liczba porcji owoców i warzyw otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu owocowo - warzywnego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 45.
   Produkty mleczne objęte programem to:
           mleko białe
           jogurt naturalny
           kefir naturalny
           serek twarogowy
   W każdym z 10 tygodni w I półroczu roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 3 porcje mleka i przetworów mlecznych. Łączna liczba porcji mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu mlecznego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 40.
   W programie uczestniczą dzieci, których rodzice wyrazili pisemną zgodę.

   Kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród dzieci to nasz wspólny cel.
   Dyrekcja

  • BUDZIMY AGĘ

   Sąsiad dla Sąsiada Józefów pomaga

   W dniach 26-28 września  Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu zbierał środki na rehabilitację Agnieszki Holki, dziewczyny z Józefowa, która uległa wypadkowi i po wielu zabiegach lekarskich, rehabilitacyjnych i pielęgnacyjnych powróciła ze śpiączki do naszej rzeczywistości.  Chcąc wesprzeć Agę w jej heroicznej walce o powrót do „normalnego życia”, uruchomiliśmy kawiarenkę z ciastami. Pyszne, domowe wypieki można było kupić na długich przerwach. Ruszyliśmy z pewnymi obawami, jednak nasi uczniowie nie zawiedli, co widać na poniższych zdjęciach J

   Udało się zebrać 2153,30 zł.

   Dziękujemy wszystkim uczniom oraz ich rodzicom za bezinteresowną pomoc oraz wsparcie działań Samorządu Uczniowskiego i  Szkolnego Klubu Wolontariatu.

   Magdalena Jedlińska
   Małgorzata Kaniewska
   Agnieszka Brodawka

    

     

    
    

  • SPOTKANIE Z POLICJĄ

    

   Dnia 28 września naszą szkołę odwiedziły panie policjantki z  Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Udział w spotkaniu wzięły dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I. Policjantki zapoznały dzieci z podstawowymi zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym.Przedszkolaki i uczniowie klas I  bardzo dobrze radzili sobie z pytaniami związanymi z bezpieczeństwem na drodze oraz ze znajomością podstawowych znaków drogowych. Po utrwaleniu wiadomości odbyły się zajęcia praktyczne. Na przejściu dla pieszych, które znajduje się  w pobliżu szkoły, dzieci ćwiczyły przechodzenie po pasach pod czujnym okiem policjantki.

   Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta w teorii i praktyce przyczyni się do bezpiecznego poruszania się po drogach.

   A. Głowniak

  • Klub gier historycznych

   Pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym musiało rozpocząć się od przypomnienia zasad gry, w kultowe dla Nas „O mój Zboże!”. Przed Nami kolejne wyzwania w poznawaniu historii naszej cywilizacji, kraju i miasta. Nasz Klub to nie tylko gry, to także podejmowanie kolejnych obszarów dotykania przeszłości

  • Międzynarodowy dzień kropki

   Międzynarodowy Dzień Kropki

    

   We wrześniu 2017 roku klasy 3c, 3d oraz 3e odwiedziły księgarnię „Zaczytanie”
   w Michalinie, znajdującą się przy ul. Piłsudskiego 38 a (www.zaczytanie.pl).

   Spotkania odbyły się z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, labirynty itd.

    

   Tak też było w księgarni „Zaczytanie”. Spotkanie zaczęło się od głośnego czytania książki Petera Reynoldsa „Kropka”, następnie Pani Księgarka i dzieci rozmawiały o talentach, brały udział w torze przeszkód i wykonały grupowe prace plastyczne. Zaangażowanie uczniów było bardzo duże, chętnie bawili się i dyskutowali. Na zakończenie każdy y nich otrzymał kupon rabatowy.

    

   Spotkanie zorganizowały: Pani Księgarka Monika Chilewicz oraz Agnieszka Laskowska, „Pani od biblioteki” z SP1 w Józefowie.

   Autorkami zdjęć są Panie: Monika Chilewicz, Klaudyna Czermak i Aneta Kaczmarczyk.

  • "Okaż kulturę, dbaj o naturę!"

   "Okaż kulturę, dbaj o naturę", "Badź jak Jordan, wrzuć do kosza" , "Ziemia kręci się od wieków, nie zaśmiecaj jej człowieku " te i inne hasła skandowali uczniowie naszej szkoły, podczas pochodu zorganizowanego z okazji akcji "Sprzątnie świata". Motto przewodnie tegorocznej akcji to "Nie ma śmieci - są surowce".

   Społeczność szkolna bardzo zangażowała się w całą akcję. Organizatorzy - p. Bogusława Zawadka oraz Aneta Kaczmarczyk, zamarzyły sobie, aby tegoroczne obchody były nieco inne niż w latach ubiegłych. I tak też się stało...

   Wszystko rozpoczęło się od odczytania prelekcji na temat szkodliwych materiałów, które zanieczyszczają naszą planetę.

   Kolejnym punktem był zorganizowany marsz ulicami Józefowa. Klasy "uzbrojone" w transparenty,instrumenty muzyczne, plakaty oraz głośnik skandowały hasła w obronie naszej Ziemi. Trzeba przyznać, że wszyscy byli wspaniale przygotowani.

   Celem głównym całego marszu było zwrócenie uwagi całej społeczności lokalnej na fakt, iż nasza planeta jest coraz bardziej zaśmiecana oraz zanieczyszczana przez nas samych.

   Końcowym elementem naszych obchodów była konkursowa prezentacja wszystkich klas. Jury oceniało wkład pracy w przygotowania transparentów, przebrań czy kreatywność w wymyślonych hasłach. Dodatkowo punktowana była olość przyniesionej makulatury oraz przygotowanie gazetki ściennej.

   Nagrodą główną dla klasy, która wykazała się największą inwencją twórczą jest talon na niepytanie (klasy 4-6) oraz na dzień bez pracy domowej (klasy 0-3).

   Ogłoszenie wyników wkrótce. 

   Serdeczenie dziękujemy wszystkim klasom oraz wychowawcom i nauczycielom za pomoc w organizacji oraz czynny udział w całej akcji.

                                                                                                                 Organizatorzy

      

  • Wizyta przedszkolaków w miasteczku drogowym

   Wyjazd oddziału przedszkolnego 0A do miasteczka ruchu drogowego.

    W dniu 19.09. 2017r.dzieci z oddziału przedszkolnego 0A pojechały  autokarem do miasteczka ruchu drogowego w Józefowie przy ulicy Wawerskiej. Pierwszy wyjazd oddziału przedszkolnego 0A rozpoczął cotygodniowe wyjazdy oddziałów przedszkolnych na zajęcia w miasteczku.

   Realizując temat: „Bezpieczna droga do przedszkola”  strażnicy miejscy  w profesjonalny sposób przeprowadzili z dziećmi zajęcia praktyczne w bezpiecznych warunkach. Dzieci ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, rozpoznawały i nazywały podstawowe znaki drogowe. Mamy nadzieje że wycieczka pomoże dzieciom w przestrzeganiu zasad bezpiecznego poruszania się po dogach i kształtowania prawidłowych nawyków.

                                                                                               Wychowawca oddziału przedszkolnego 0A

                                                                                                         Stefania Jolanta Szymczak

    

  • „ Bądź widoczny, bądź bezpieczny”

   Zapraszamy przedszkola i szkoły do udziału w konkursie plastycznym pod patronatem Burmiastrza Miasta Józefowa

   Regulamin i kartę zgłoszenia mogą Państwo pobrać ponizej:

   regulamin.docx

   zalaczniki.doc

    

  Aktualności

  Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Olofa Palmego
   ul.Mickiewicza 11, 05-420 Józefów
  • (22) 789-21-12

  Galeria zdjęć